محل تبلیغات شما

☄۱. فساد یک و نیم میلیارد دلاری امید اسدبیگی مدیرعامل هفت تپه/پای استاندار خوزستان و همسرش بعنوان حامی اسدبیگی به پرونده باز شد/مرتضی شهیدزاده رئیس صندوق توسعه ملی جزو متهمین/آلوده‌سازی مسئولین شگرد اسدبیگی!
☄۲. جلسه دوم دادگاه امید اسدبیگی، مدیرعامل ۳۳ ساله نیشکر هفت تپه امروز سه‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۹ در محل دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی تهران، شعبه سوم به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد که سعی می‌کنم به جزئیات این دادگاه اشاره کنم:
☄۳. در ابتدای جلسه، قاضی مسعودی مقام گفت: برخی فکر می‌کردند این دادگاه برگزار نمی‌شود، دیدید که برگزار شد! هیچ کس حق دخالت در روند دادگاه را ندارد. استاندار خوزستان و بالاتر از ایشان حق دخالت در دستگاه قضا را ندارد!

☄۴. اتهام اسدبیگی سردستگی سازمان یافته اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز و معاملات غیرمجاز ارزهای دولتی» بود.
☄۵. بخشی از اظهارات مسعود شاه‌محمدی، نماینده دادستان در دادگاه:
مبلغ اتهام قاچاق عمده ارز و معاملات غیرمجاز ارزها، بیش از ۱.۴ میلیارد دلار (۱.۴۸۰ میلیارددلار) بوده که در چند محور آمده است.
☄۶. در یک قلم، اسدبیگی با شرکا قرارداد واردات خط تولید ۱۸ هزار تُنی نیشکر به مبلغ ۶۳۲ میلیون دلار را ثبت کرده که ۳۴۵ میلیون دلار را دریافت کرده، درحالیکه ارزش واقعی این خط تولید ۱۴ میلیون دلار بوده است و دست آخر هیچ وارداتی هم صورت نگرفته!
☄۷. اقدام دیگر وی، دریافت ۳۸۰ میلیون دلار ارز مبادله‌ای برای واردات ربات‌های صنعتی برای بردهای الکترونیکی نیشکر هفت‌تپه بوده در حالیکه مجموع واردات بردهای الکترونیکی کل کشور از سال ۹۴ تا ۹۷ به میزان ۵۱ میلیون دلار بوده است!!
☄۸. نماینده دادستان: یک اتهام دیگر اسدبیگی، آلوده کردن مسئولین بوده است. اسدبیگی اعتقاد دارد هر کسی را در هر مقامی میتوان خرید! همسر استاندار خوزستان اعتراف کرده که هزینه سفر استاندار و خانواده وی(چندین خانواده و وابستگان) را اسدبیگی داده. هزینه بلیط‌ها و تور ۲۵ هزار دلار شده است!
☄۹. نماینده دادستان: اسدبیگی بواسطه شخصی به اسم علی اکبر میرزائی مبلغ ۲۰۰ هزار دلار به همسر استاندار خوزستان داده!!
☄۱۰. در ادامه امید اسدبیگی و وکیل او به دفاع پرداخته که بجز کلی گویی و دفاع کلی پاسخ قانع کننده‌ای برای دادگاه نداشتند!
☄۱۱. اسدبیگی در دفاع از استاندار خوزستان گفت: دکتر شریعتی مردی شریف و پیگیری است. بله حامی من بوده و خوب هم از من حمایت کرده. ولی فرد متمولی است و چندین آزمایشگاه دارد و نیازی به ۲۵ هزار دلار من ندارد!
☄۱۲. اسدبیگی: آقای قاضی من به آخر خط رسیدم. اینها می‌خواهند هفت تپه را از من بگیرند. بیایید از من بخرید.
☄۱۳. اسدبیگی: برخی بازپرس ها از من می‌پرسند آیا با دادستان کشور و پسرش رابطه مالی داری؟ به من می‌گویند با حجتی وزیر جهاد کشاورزی و جهانگیری معاون اول رابطه مالی داری. پس وقتی به دادستان کشور اتهام می‌زنید استاندار خوزستان جای خود دارد.
☄۱۴. قاضی: چنانچه رابطه مالی شما با هر شخص و مقامی اثبات شود دادگاه به وظیفه خودش عمل می‌کند.
☄۱۵.قاضی: چنانچه اتهامات اسدبیگی ثابت شود که پول خرید هفت تپه از محل اخلال در نظام ارزی و اقتصادی بوده، به نفع دولت مصادره می‌شود.
☄۱۶.نام مرتضی شهیدزاده رئیس صندوق توسعه ملی بعنوان یکی دیگر از متهمین در دادگاه مطرح شد که نماینده دادستان گفت: پرونده و کیفرخواست شهیدزاده بزودی تقدیم دادگاه خواهد شد!
☄۱۷. اتهامات اسدبیگی بسیار سنگین بوده و وی بعنوان رئیس گروه صنعتی آریاک متهم است به سردستگی و تشکیل باند برای قاچاق عمده ارز! او برای رسیدن به اهداف خود مسئولین زیادی را نیز آلوده کرده و امروز در دادگاه هیچ پاسخ قانع کننده‌ای به دادگاه ارائه نداده است.
☄۱۸. باتوجه به تعدادی بالای متهمین پرونده بنا شد ادامه بررسی پرونده در جلسه سوم روز شنبه ۳ خرداد برگزار شود.


کشکول عناوین مذهبي ، فرهنگي وی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی